ZŠ a MŠ ÚSTAVNÍ, fakultní škola PedF UK ,smluvní partner BRITISH COUNCIL.
Adresa: Hlivická 1/400,
PRAHA  8, Czech Republic.

Detail článku

Exkurze 8. ročníků - volba povolání. POZOR -SPOUSTA FOTEK!!

Různé ZŠ
15. 12. 2014 15:44
Čtenářů: 809
V měsíci listopadu jsme v rámci předmětu pracovní činnosti stejně jako v loňském roce uskutečnili pro žáky 8. ročníků cyklus exkurzí na střední školy.

Pro připomenutí: loňské osmé ročníky navštívili soukromou truhlářskou dílnu Kolda v Dolních Chabrech a SŠt Zelený pruh. V letošním školním roce jsme nově navázali spolupráci se SPŠ  Třebešín a SOU Ohradní.

Exkurze byly zaměřeny nejen k inspiraci pro volbu budoucího povolání žáků, ale i pro bližší poznání zpracování materiálů v technické praxi. Na každé škole měli naši žáci možnost se seznámit s nabídkou studijních oborů a s podmínkami studia, prohlédnout si učebny i dílny, zeptat se přímo na místě na vše, co je zajímalo.

Během exkurze na SPŠ Třebešín poznali žáci jak klasické metody zpracování materiálů (např. kovárnu), tak moderní technologie. Seznámily se s využitím počítačů ve výuce a následně ve výrobě; nejvíce zaujala práce na 3D tiskárně. Dále poznali různé obráběcí stroje a měli možnost vidět praktické ověření zkoušky pevnosti materiálu v tahu a vyzkoušet si zkoušku v tlaku.

Při návštěvě SOU Ohradní jsme nahlédli přímo do průběhu výuky v počítačové učebně a v některých dílnách. Žáci viděli praktickou ukázku obrábění kovu na soustruhu, práci studentů v kovodílně. Dále byli seznámeni s prací se sádrokartonem, se strojovým zpracováním dřeva i s prací žáků v truhlárně. Navštívili jsme rovněž autodílnu.

Již druhým rokem spolupracujeme se SŠt Zelený pruh. Stejně jako vloni pro nás tato škola připravila atraktivní netradiční verzi exkurze. V letošním roce se žáci soutěžní formou dozvěděli podrobnosti o studijních oborech, které tato škola nabízí. Vyzkoušeli si i svoji zručnost při zatloukání hřebíků a při stavbě modelu domku. SŠt Zelený pruh žákům během exkurze zajistila občerstvení, v rámci soutěže obdržel každý žák drobný dárek jako odměnu. Vítězné družstvo získalo pro naší školu stavebnici Merkur, která nalezne uplatnění v hodinách pracovního vyučování či fyziky.


Zdeňka Kamarádová

Informace k článku
Nejčtenější článek kategorie Různé ZŠ:
... zápis do 1. tříd ZŠ a další aktuality...

Hodnocení článku
Průměrné skóre: 3.0
Hlasů: 263

Kliknutím na zvolený počet hvězdiček hodnotíte článek. Dobrý článek = více hvězdiček a naopak.

1

2

3

4

5

Copyright ZŠ - Ústavní 2006 - 2015 | Provozováno na RS MAXSOFT