ZŠ a MŠ ÚSTAVNÍ, fakultní škola PedF UK ,smluvní partner BRITISH COUNCIL.
Adresa: Hlivická 1/400,
PRAHA  8, Czech Republic.

Detail článku

Exkurze v SPŠS Betlémská

Různé ZŠ
8. 4. 2015 01:51
Čtenářů: 429
Fotogalerie
V rámci výuky pracovních činností – volba povolání pokračujeme i v tomto pololetí s návštěvami středních škol. Dne 20. 3. 2015 se vybraní žáci osmých a devátých ročníků zúčastnili exkurze spojené s praktickou polytechnickou výchovou na SPŠS Betlémská.

Naši žáci si vyzkoušeli práci v kovodílně – zhotovili si jednoduchý výrobek z plechu. Vyučující střední školy jim dále objasnil pracovní postupy i způsoby obrábění kovů a vysvětlil funkci strojů pro opracovávání kovů. Žáci si prohlédli kovárnu, byli seznámeni s jejím vybavením a s bezpečností práce.

Dále si naši žáci měli možnost vyzkoušet programování obráběcího stroje a s jeho pomocí naprogramovaný výrobek vysoustružit.

Akci nám zpestřilo pozorování částečného zatmění Slunce, na závěr exkurze jsme se podívali do klubovny místního kroužku, kde děti a mládež pracují na výrobě káry.

Dle slov zúčastněných žáků se jim tento způsob seznámení se se střední školou líbil více než klasická exkurze. Předpokládáme proto, že se SPŠS Betlémská budeme spolupracovat i v budoucích letech.

 

                                                                                              Zdeňka Kamarádová

Fotogalerie:

Informace k článku
Nejčtenější článek kategorie Různé ZŠ:
... zápis do 1. tříd ZŠ a další aktuality...

Hodnocení článku
Průměrné skóre: 3.0
Hlasů: 183

Kliknutím na zvolený počet hvězdiček hodnotíte článek. Dobrý článek = více hvězdiček a naopak.

1

2

3

4

5

Copyright ZŠ - Ústavní 2006 - 2015 | Provozováno na RS MAXSOFT